Kafkasör Boğa Güreşleri Festivali – Artvin

38. Kafkasör Kültür Turizm Sanat Festivali

Bu proje Başbakanlık tanıtma fonu tarafından desteklenmistir.


Kurumsal


kocatepe

GÖKYÜZÜNÜ TUTMAYA HAZIR MISINIZ?

Köklü bir geçmişe sahip olan Artvin’imiz, tarihi kültürel zenginliklerinin yanı sıra doğal güzellikleriyle de bugün bir cazibe merkezidir. Artvin’in en önemli zenginliklerinden biri olan Kafkasör Yaylası bir doğa harikası olarak turistleri cezbetmektedir. “Avrupa’nın Davos’u var ise Kafkaslar’ın da Kafkasör’ü var!” iddiasını ortaya koyarak bu hedefe ulaşabilme adına Kafkasör Yaylamızı Dünya’ya açmayı amaçlıyoruz.

37.Kafkasör Kültür Turizm Sanat Festivalini bu yıl daha profesyonel mantıkta düzenleyerek Kafkasör adını bir marka haline dönüştürmeyi amaçlıyoruz. Bu maksatla kurduğumuz Kafkasör Düzenleme Komitesi çalışmalarını 7 gün 24 saat mantığı ile sürdürürken seçim öncesi verdiğimiz söz gereğince festival coşkusunu bir haftaya çıkarıyoruz. Hemen her günü artan heyecan ile birlikte festival coşkumuz, festivalimizin son gününde Kafkasör Arena’da gerçekleştirilecek olan boğa güreşleri heyecanı ile doruğa çıkacaktır.

Artvin’den ve Artvin dışından yirmi bini aşkın vatandaşımızın gelmesini beklediğimiz festivalimizi gerek Artvin halkının, gerekse yabancı gruplar ile basının ve festivalimizi takip eden herkesin takdirini kazanmayı hedefliyoruz.

Her gecen yıl festivalimizi zenginleştirerek daha coşkulu ve çok geniş bir alana yayılacak şekilde kutlayacağız. Bu festivaller sayesinde ilimiz turizm ve tanıtım açısından çok önemli yerlere gelecektir.

Uluslararası Artvin Kafkasör Kültür Sanat ve Turizm Festivalinin düzenlenmesinde emeği geçenlere bir kez daha teşekkür eder, festivalimizin tüm Artvin halkına hayırlara olmasını temenni ederim.

Saygılarımla.

Mehmet KOCATEPE

Artvin Belediye Başkanı